úterý 20. dubna 2010

Pracovní pondělí 6.týden

Pokračujeme v tématu OBLEČENÍ. Aktivit je hodně, neděláme každý den všechno - podle nálady a času.

1.Párování rukavic

Jednoduchá a vděčná aktivita. Vzhledem k tomu, že naše děti mají rukavic spousty (babička na nich letos v zimě "ujížděla":-)), tak se B. mohla vyřádit. Na stůl jsem jí vyložila rukavice a ona z košíku brala a hledala do páru.2.Najdi stejný knoflík
Obdobná úloha - do každé misky jsem dala jeden knoflík a B. se snažila najít stejný a hodit ho do příslušné misky.3.Jakou to má barvu?
Obrázky jsou převzaté z Her pro nejmenší. Úkolem bylo přiřadit kapku odpovídající barvy. B. tohle zpočátku vůbec nezvládala :-(, až poté, co jsem ji zmenšila možnost výběru na tři barvy, tak se "chytla". Budeme barvy muset více "trénovat".


4.Oblíkačky


5.Abeceda

FFG - s velmi zdařilou grafikou - tohle se B. líbilo, i když vždy s prvními dvěma až třemi písmeny potřebovala pomoci.

Zdroj: internet (picassaweb.google.com)
6. Počítání 1-3

Obrázky opět z Her pro nejmenší.
Tady mne B.příjemně překvapila, čísla k obrázkům přiřadila správně.7. Vzory

Obdoba vzorů z minulého týdne, tentokrát nehledala stejný vzor, ale daný vzor dotvářela. B. to zvládla hezky, tak uvidím, jestli to nebyla náhoda.

Zdroj: vlastní


8. Co se kam oblíká?

Úkolem bylo přiřadit oblečení ke správné části těla. Rozdělila jsem to na dvě trojice, protože pokud byla třeba hlava a oči, B. dávala brýle klidně na hlavu. Takhle po trojicích zvládala bez problému.

Zdroj: vlastní


9. Najdi stejný klobouk

Opět párování :-) Zařazuju ho ráda, protože B. ho dělá ráda a myslím, že si na tom docela procvičí pozornost. Tyhle klobouky jsou docela malé, navíc jsem je rozházela v různých směrech, ale zvládla to pěkně.

Zdroj: Pracovní sešit Kniha pro šikovné děti10. Co si oblečeš v zimě/ v létě

Úkolem je roztřídit oblečení podle ročního období. Já jsem zařadila pouze léto a zimu. B. potřebovala verbálně navádět ("To je klobouček, ten si vezmeš, když je teplo. To jsou rukavice, ty si oblečeš, když je chladno."), ale tyhle "nápovědy" byly dostačující. když nic jiného, myslím, že pochopila, že v zime je chladno a v létě teplo :-) Zdroj:http://www.montessoriforeveryone.com/


11. Tvary

Úkolem je, dát na tričko správnou záplatu. Tohle bylo jednoduché a spíše jen tak pro zábavu.
12. Třídění podle velikosti

Úkolem bylo roztřídit boty na velké, střední, malé. podložka má na jedné straně barevný vzor, na straně druhé je vzor černobílý.
Zdroj: vlastní
13. Přiřazování do tabulky

Pro B. zatím docela oříšek, ale chvílemi se chytala, tak uvidíme, jak jí to půjde dál.

Zdroj: upravená tabulka z http://www.alenka-os.cz/14. Třídění písmen T/t

Na písmeno T začíná "tričko" :-) .
Zdroj: vlastní

3 komentáře:

 1. Já měla na e.stránkách taky problém s prostorem na fotky. Fotodeník jsem byla nucená ze stejného důvodu přesunout. Blogspot má ohromné výhody, asi největší je možnost příspěvky třídit podle štítků, což se u úkolů hodí:-)
  Beatka je opravdu šikulka, zvládá toho hodně. Ta čísla a písmena, to už jsou těžké věci!

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou super úkoly. Kéž bych na jejich výrobu měla více času...Beatka je šikulka.

  OdpovědětVymazat
 3. Jste moc šikovná a tvořivá maminka, Beatka je taky šikulka, zvláda toho hodně. Krásné a podnětné úkoly, Beatce to velmi velmi pomůže v nástupu do školky a pak do školy.

  OdpovědětVymazat